Plastokno - specialista na plastová okna

Plastová okna GENEO / Požadavky pro pasivní domy

 

Neustálé vzrůstající ceny energií nás přivádějí k hledání nových cest, jak energií šetřit. Jednou z odpovědí na toto palčivé téma jsou i pasivní domy, které díky běžně dostupným aktivním technologiím - řízené větrání s rekuperací, tepelná čerpadla, solární kolektory atd. – vykazují výrazně lepší vlastnosti z hlediska tepelné ochrany, než jsou aktuální normové požadavky.

 

Pasivní důmNázev „pasivní dům“ vychází z principu využívání pasivních tepelných zisků. Pasivní dům je stavba, která se vytopí téměř sama pomocí slunečního záření a vnitřních tepelných zisků – spotřebičů, osob apod. Pasivní dům spotřebuje ve srovnání s běžnou stavbou zhruba desetkrát méně tepla na vytápění (méně než 15kWh/m² rok). Díky tomu se pasivní dům obejde bez klasické topné soustavy, stačí pouze malý zdroj, který pokryje zbytkovou potřebu tepla. Vysoký stupeň zateplení s sebou přináší výbornou tepelnou pohodu. Větrací systém se zpětným získáváním odpadního tepla neustále zajišťuje čistý čerstvý vzduch v celém domě. Díky vzduchotěsné obálce budovy bez tepelných mostů a nepřetržitému větrání zůstávají konstrukce suché a bezporuchové.

Základní znaky pasivního domu

Kritéria pasivního domu

Pro pasivní domy byla stanovena tato kritéria (hodnoty určené pro středoevropské klimatické podmínky):

 

Doporučujeme: Pokročilá angličtina rychle a efektivně | Zakázkové vestavěné skříně na míru, vestavné skříně | Lingua Sandy, němčina pro začátečníky